Něco ze školy - Soutěž Paragraf 11/55

22. srpna 2007 v 8:51 | janyka
Měli by být zpřísněny podmínky pro chov psů?
Záleží na tom jak. Jsem toho názoru, že ve městech by se psy volně určitě pohybovat neměli. A měli by mít náhubky,proti tomu nic nemám, protože ve městě se může lehko stát, že pes na vycházce uteče-i když má vodítko, může se stát že se protrhne atd. - a tak,když má náhubek,tak je minimální pravděpodobnost, že někoho pokouše. A taky jsem proto, aby se volně mohli pohybovat jen na vyhrazených místech, ale toto omezení bych dala jen na města. Pro vesnice bych udělala trochu jiná pravidla. Myslím, že by měl být zakázán volný pohyb po obydlené části vesnice a v částech kde se pohybují děti. To ano. Ale jakmile dojdu k neobydlené části vesnice, nebo za vesnici atd. např. někam na pole, louku, les, polní cestu …. atd. Tak si myslím, že by se psy mohli pouštět na volno a myslím si, že i bez náhubku, přeci jen svým způsobem je to týrání. Ale opakuji, že toto by platilo pro vesnice, popřípadě pro města ,ale muselo by to být v místech odlehlých, kde je minimální pravděpodobnost, že pes někoho pokouše,například kde je nějaký les, pole …. atd. Po obydlených částí jak měst,tak vesnic by se pes NEMĚL POHYBOVAT NA VOLNO! Na vesnici možná bez náhubku, ale ve městě určitě s náhubkem!
Aby bylo méně případů,kdy majitel nezvládl svého miláčka, zavedla bych povinné školení pro ty,kteří chtějí vlastnit útočná nebo bojová plemena psů např.: rotvayler,dobrman,cane corsso, atd. jak se o tyto zvířata starat, jaká bývá jejich povaha atd. a poté co by tento kurz ukončily,bylo by jim dáno potvrzení. Při koupi zvířete by se jím prokázali a zvíře by jim bylo prodáno. Protože nejednou jsme slyšeli o případech kdy pes třeba i zabil malé dítě a to jen kvůli tomu, že majitel nevěděl jaká je povaha jeho psa a co snese a co nikoli.
A lidem, kteří by těmto kurz neudělily, by nemohl být prodán útočný pes. Pro zvířata typu jezevčík,čivava…….. by tato potvrzení být nemusela.
Taky bych zpřísnila pokuty za týrání zvířat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama