na Floridě "přší" leguáni...:(

6. ledna 2008 v 23:50 | Janyka |  pravdivé věcičky
Nezvyklý přírodní úkaz zaznamenali obyvatelé americké Floridy. Poté, co se tu citelně ochladilo, začali ze stromů pršet chladem ochromení leguáni, napsala agentura AFP.
5. 1. 2008 11:22 - MIAMI (USA)
Místní studenokrevné ještěrky se cítí spokojeně při teplotách kolem 23 stupňů Celsia a vysloveně dobře jim dělá pětatřicetistupňové horko. Ale rtuť teploměru v posledních dnech v jižní části Floridy klesla na čtyři až pět stupňů Celsia, což leguány doslova paralyzovalo.
"Když teplota klesne pod 15 stupňů Celsia, omezí to jejich schopnost pohybu. A při teplotách pod pět stupňů jsou naprosto nehybní a trpí vážným stresem," říká odborník na životní prostředí Floridské univerzity Perran Ross.

Všechny tři druhy floridských leguánů žijí na větvích stromů a v jejich prasklinách. Když teploty klesnou, nejsou schopní se na nich udržet a padají dolů, dodal.
Chodci v parcích Bill Baggs a Crandon v Key Biscayne jižně od Miami pod stromy sbírali leguány ležící jako bez života. Přenášeli je na sluncem ohřívaná místa, kde se většina z nich znovu probrala a zmizela v houští.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama