tak to koukám

7. září 2008 v 17:45 | Janyka |  VEGETARIÁNSTVÍ
tenhle čláenk,sem dneska našla na netu...koukám,jak jen umím... :-O že by si konečně,někdo UVĚDOMIL že maso,je stejná(néli větší) hrozba než...mno přečtěte si ten článek

Jezte méně masa, bojujete proti globálnímu oteplování, říka šéf klimatologů

/* <![CDATA[ */ fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/933/139332-article-sukbt.jpg', 'http://media.novinky.cz/933/139332-gallery-sukbt.jpg', 400, 285, 700, 500, ' ',' ','','Profimedia','http://www.profimedia.cz'); /* ]]> */
/* <![CDATA[ */ fotogallery.init('zahranicni'); /* ]]> */
Lidé by měli jíst méně masa a aktivně se tak podílet na boji proti globálnímu oteplování. Tvrdí to šéf Mezinárodního panelu pro změny klimatu (IPCC) Rádžendra Pačaurí. Podle stanice BBC přední vědec výzvu přednese v pondělí na konferenci o zemědělství v Londýně.
7. 9. 2008 10:47 - LONDÝN
Podle statistik OSN uvolňuje výroba masa víc skleníkových plynů než doprava. "Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) odhadla, že přímé emise z produkce masa tvoří asi osmnáct procent všech emisí skleníkových plynů na světě. Chci proto zdůraznit, že možností, jak zmírnit změny klimatu, je změna stravovacích návyků," řekl BBC.
Doprava se na produkci skleníkových plynů podílí zhruba třinácti procenty.
"Výzkumy naznačují, že lidé jsou na emise citliví a snaží se třeba omezovat cesty autem. Nemusí si ale uvědomovat, že to, co mají na talíři může mít ještě větší roli," dodal pořadatel londýnské konference, Joyce D'Silva.
FAO k výsledku došla tak, že spočítala emise z veškeré činnosti, která s výrobou masa souvisí - od budování pastev a chovů až po zpracování masa. Podíl tří hlavních skleníkových plynů - oxidu uhličitého, kysličníku dusného a metanu - je podle organizace zhruba stejný, i když hlavně podíl metanu klesá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jsi vegetarián/ka? ;) :) napiš důvody,proč ano,či ne:-);-)

JASNĚ!!!!
jo,ale jím kuřací a (nebo) ryby
nee
jak bych mohl/a??? :-O

Komentáře

1 Aduška Aduška | Web | 27. září 2008 v 10:03 | Reagovat

ahojky stav se u mě a zanech nějaky ten koment prosííííím a děkujiii=)

2 Anca- Anca- | 27. září 2008 v 10:58 | Reagovat

Dík za tu stránku ale doufám že se na ní nic neplatí prosim odepiš jo máš icq

3 Janyka Janyka | Web | 27. září 2008 v 18:57 | Reagovat

to Anca- : Ahojky,nn nemělo by se nic platit.odepsat ti můžu jen sem,protože jsi nezanechala,jiný kontakt... ICQ? mám...proč?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama