2. března 2009 v 23:26 | Janyka |  moje...úvahy? atd...

Kaštan

15.5. - 24.5. 12.11. - 21.11.
Kaštan je vážný strom a přesně takoví jsou i lidé, kteří pod něj spadají. V jejich životě se dá najít mnoho záminek ke splínu a pocitu nespokojenosti. Na druhou stranu to jsou do značné míry schopní maskovat. Špatnou náladu na sobě málokdy dají znát. Jedno z klíčových slov, které je pro kaštany typické, je pravda. Kaštan totiž, co se pravdy týče, vodu nejenom káže, ale i sám pije. Ani slovo polopravda mu není zrovna blízké. Sám jedná přímo, nemá rád všelijaké okliky. Řekne vám skutečně, co si myslí, přestože to nemusí být za každou cenu příjemné.
Lidé zrození v tomto stromě jsou pevní ve svých postojích, až by se dalo říct, že jsou ke svojí vlastní škodě rigidní. Zkuste je přesvědčit o nějakém odlišném názoru a uvidíte, co to znamená "stát si za svým". Pro všechno potřebují jasné důkazy, tudíž mezi nimi nehledejte náboženské fanatiky.
Některým z nich se stane, že kvůli neschopnosti změnit svůj životní styl a přizpůsobit se přijdou o "osudového" partnera. Co se vztahů kaštanu týče, nemá to obvykle příliš jednoduché. Brzdí ho vlastní strach. Rozum u něj převažuje nad city a rozum city dost brzdí. Proto jenom málokdy nalezneme bláznivě zamilovaný, v oblacích se vznášející kaštan. U těchto lidí nehledejte příliš velkou fantazii a snění. Jejich zakořenění v pozemském světě je důkladné. Proto je ale pro okolí báječnou oporou.
Stálé a jisté postoje jsou kaštanu ovšem i ku prospěchu. Jak jinak by se mu totiž mohlo podařit dosáhnout něčeho, než díky svojí houževnatosti a píli?

1

Hlavní význam

Člověk se životním číslem jedna má sklony k vůdcovství, je odvážný a plný inspirace. Dává přednost individuálnímu úspěchu, oplývá aktivitou, a má tvůrčí schopnosti.Má velkou vůli po úspěchu v životě, a má schopnost v životě uspět díky vlastnímu nasazení.Má dominantní sklony, ale zároveň řídící schopnosti. Životní jedničce dělá dobře chvála, a může v životě dosáhnout vysokého společenského i kariérního postavení. Může být tvrdohlavý s pocitem nadřazenosti. Vlastní cestu může hledat v životě s obtížemi. Měl by spoléhat sám na sebe, protože pomoc od okolí nebude výrazná

Býk jako Žena

Jestli je někdo tzv. opravdová hrdá ženská se vším všudy, tak jste to právě Vy. Rozhodnost a schopnost ovládat se za každé situace, je Vám vlastní. Vaše myšlení je přímé a pragmatické. Stojíte pevně při zemi, což z Vás činní neoblomnou realistku. Tak jako máte ráda skutečné, opravdové věci, tak celkově uznáváte dokonalost.
Vypadáte vždy elegantně, Vaše oblečení je vždy barevně sladěno a Váš parfém provoní celé okolí. Harmonické zvuky a krásné vizuální efekty Vás přitahují jako magnet. Ačkoliv každý Váš pohyb je pomalý a rozvážný, jste opravdový dříč. Nikdy nebudete očekávat, že Vás někdo bude živit, vždy budete usilovat vlastními síly o místo na výslunní. Co opravdu nesnášíte je slabost, ať už Vaše či Vašich nejbližších, proto si nikdy nebudete stěžovat a stížnosti neuznáte ani od druhých. Jelikož přátelství pro Vás znamená velmi mnoho, své přátele podporujete v úspěších i v prohrách a to samé očekáváte i od nich. Není-li tomu tak, dokážete to dát patřičně najevo.

Láska

V lásce dokážete být velice tolerantní a oporou a to nejen po citové stránce, kdy budete svého partnera neustále povzbuzovat, ale také po finanční stránce, kdy partnerovo vzdělání a kariérový růst, bude pro Vás tím nejdůležitějším a vždy na prvním místě. Necháte svého partnera obdivovat krásu jiných žen, ale vše má své hranice. Ačkoliv nejste přehnaně žárlivá, dokáže Vás zranit sebemenší poznámka typu, že je někdo lepší než vy. Budete skvělou manželkou i matkou, i když Vás rozzuří sebemenší nepořádek či neposlušnost, vždy pro Vás rodina bude vším.

Zdraví

Po fyzické stránce se cítíte velice dobře. Nebýváte příliš často nemocní a rádi se svým zdravím hazardujete. Příčinou Vašich zdravotních problémů může být přílišná konzumace jídla a pití a nedostatek pohybu. Bolesti krku a ztuhlost hrdla může souviset s partnerskými či pracovními problémy.

Práce

Vynikáte v zaměstnáních, kde je třeba klidných, praktických schopností a rozhodnosti. Nejprve si uděláte dokonalý přehled o situaci a až potom začnete usilovně a zodpovědně pracovat. Ráda si určujete své pracovní tempo, nerada děláte pod nátlakem. Aby jste byla v práci spokojená, bude to záviset i na Vašem pracovním prostředí. Abyste uspokojila své náročné potřeby, potřebujete i dobré finanční ohodnocení.
Můžete být dobrá architektka, zahradnice, úřednice, veterinářka, návrhářka, výtvarnice. Všude uplatňujete cit pro harmonii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama